Další Němečtí melodici jsou tu s novým albem. Jeho název je Beyond a poneseme se v duchu lásky, obdivu a tolerance.
Na desce je celkem čtrnáct skladeb, jak jinak. Kluci si to razí ve stejných kolejích a ani se nějak nehodlají měnit. Co se alba týče, tak se chtěli vrátit ke své dřívější tvorbě, protože na turné si především užívají jak oni, tak i fanoušci spíše skladby z rané éry Freedom Call. Takže když to vezmeme, tak tohle je jejich „tradiční“ album.
Tahle kapela je spíše stvořená pro festivaly. Tam vás prostě roztančí a vy si celý koncert bude užívat v jejich happy náladě a zpívat sborově jejich refrény. Celou dobu je veselé a krásně melodické. Asi k samostatným písním se netřeba vyjadřovat. Je to prostě klasická tvorba Freedom Call. Melodické kytary se nesou celou skladbou a jsou doplněný jednoduchým, ale chytlavým refrénem.
Za mě nejlepší skladby na albu jsou, jednoznačně „Union Of The Strong“, „Come On Home“, „Journey Into Wonderland“, „Beyond Eternity“. Tyhle jsou typicky festivalové.
Když to shrnu, tak to album je opravdu líbivé a chytlavé. I když si jedou v jednom a tom samém stylu, tak téhle kapele to prostě sedne. Takže v létě ve Vizovicích – „Jump and Carry On“!
Seznam skladeb:
Union of the Strong
Knights of Taragon
Heart of a Warrior
Come on Home
Beyond
Among the Shadows
Edge of the Ocean
Journey into Wonderland
Rhythm of Light
Dance Off the Devil
Paladin
Follow Your Heart
Colours of Freedom
Beyond Eternity
Sestava:
Ilker Ersin – Bass
Chris Bay – Vocals, Guitars, Keyboards
Lars Rettkowitz – Guitars
Ramy Ali- Drums
Freedom Call – Beyond / 2014
power metal / Německo