Pokud máte rádi atmosférický black metal s ambientními prvky, které vás zavedou až kamsi na okraj vesmíru, potom v případě uskupení AURIGA vedle rozhodně nešlápnete. A to jsou navíc AURIGA tajemní stejně jako prostor za horizontem událostí – úsměv. Na BC se lze zjistit, právě akorát to, že pochází z Ruska a že svou diskografii započali (nebo započal?) v roce 2013. A zanedbatelné rozhodně není ani to, že AURIGA nabízí svoje alba zdarma.
Jak již bylo naznačeno, AURIGA kombinují black metal s ambientními plochami. A stačí se podívat jen na obaly jednotlivých počinů, které nesou jméno AURIGA a je jasné, odkud že to magnetická bouře vane – úsměv. Ambientní plochy převládají. A nejde o žádnou romantiku, jakou by si leckdo mohl představit při pohledu na večerní oblohu. Pro AURIGU je rozhodně bližší pohled na vesmír, tak jak ho známe například z Vetřelců. Všimněte si třeba těch super zvuků v úvodní skladbě „IC 406(The Flamming Star). Black metal je pak v jejich podání hodně surový. Totálně „špinavým“ zvukem počínaje a blackovým vokálem jako řemen konče – úsměv. I když tempo je občas spíš pohřební („Solitude in the Infinite Space“), umí to i pořádně nakopnout („Transcend into Obsolescence“). Uklidnění, které přetrvává až do konce alba, pak přináší čistě ambientní skladba „IC 410“.
AURIGA zřejmě zůstane kapelou jen pro omezený počet posluchačů a velkou díru do světa bych od ní neočekával. Ale i takové kapely si zaslouží svůj prostor. Ostatně jich je drtivá většina.
Seznam skladeb:
IC 405 (The Flaming Star)
Solitude In The Infinite Space
Transcend Into Obsolescence
IC 410
Bearer Of The Wondering Stars
Capella
Sestava:
Neznámá
AURIGA – Reflection of the Magestic / 2014
atmospheric black – dark – ambient / Rusko