David Gilmour patří mezi největší legendy všech dob. Byla to show beroucí dech a byla doprovázena vyborným instrumentálním výkonem. Tento výkon musel nadchnout úplně každého, kdo slyšel kapelu Pink Floyd nebo alespoň samotného Davida Gilmoura. Tento známý kytarista všech dob se vrátil skoro po pětačtyřiceti letech a jeho návrat je takřka dokonalý a dechberoucí. Celý tento zážitek je fenoménem, ale dá se jednoduše zkazit, jako tradičně u koncertních filmů a jejich šíleným zvukem v kinech.Před čtyřiceti lety kapela Pink Floyd zavítala do Prahy. Tuto show vidělo 130 tisíc fanoušků a do teď je pro mnohé nezapomenutelnou památkou.

Gilmour opět ve skvělé formě

Koncert šlape naprosto skvěle a Gilmour se svou kapelou naprosto září. Tato hvězda je opět ve skvělé formě a bezvadně se doplňuje se svým týmem, který se skládá ze špičkových muzikantů z celého světa. Celá kapela dává do svých skladeb mnoho emocí a s tím jim pomohl i režisér Gavin Elder, který si dokázal nápaditě pohrát s kamerou a všechny záběry uměl dát do správného úhlu tak, že jde celé kapele vidět až pod ruce, takže lze krásně vnímat jejich gesta a emoce. Krásně to vypovídá o celé kapele co do hraní dává. Je zcela pochopitelné a možná i nemožné zachytit úplně všechno dění a koncertní atmosféru na velké plátno, ale režisér Elder dokázal něco, na co se fanoušci budou dívat stále dokola s nadšením a budou před obrazovkami tleskat společně s davy na koncertě. Díky němu si fanoušci budou vychutnávat legendární hity, jakou jsou například Comfortably Numb nebo High Hopes z alba The Division Bell.

David Gilmour

Vedle zpěvu a kytary také David Gilmour vedl klávesy, elektrické piano, hammondky, klavír, baskytaru a basovou harmoniku. Byl velmi nadaný a i přesto si přivzal řadu hudebníků, kteří byli i jeho přátelé. Jedním z nich byl například i dlouholetý spolupracovník Phil Manzanera, který byl také producentem alba. Také mu pomohla jeho manželka Polly Samson různými i trochu smutnými texty.

Dokument skupiny Pink Floyd v Pompejích z roku 1972 byl natočen pouze se členy této skvělé kapely, kteří tehdy hráli bez obecenstva. Gilmour na své turné pozval také výborné hudebníky, kteří byli v hudbě také naprosto prvotřídní. Například baskytaristu Guye Pratta, bubeníka Steva Distanislaoa, klávesistu chcucka Leavella z kapely Rolling Stones.

David Galmour má ze dvou manželství osm potomků a z toho má i adoptovaného syna Charliehood. V roce 1968 se stal Galmour členem kapely Pink Floyd, takže vydal jen čtyři sólová alba. Vždycky je dobré, když hudebník zveřejňuje nové songy a to jen v případě, že má co říct. S jakou hvězdou máme tu čest, je jasné hned u prvního podtitulku. Jedna ze sólových skladeb je smutná a i trochu melancholická skladba Dancing Right in Front of Me, která posluchače odnese úplně na jinou sféru.