Obecně hudba přináší spoustu pozitivních faktorů a proto slyšíte hudbu všude kolem nás. Většinou hudba uklidňuje a působí na nás pozitivně a proto se uplatňuje i z marketingového hlediska. Žijeme ve světě plném stresu a shonu. Každý někdy vyhledává klid. Hudba má pozitivní vliv hlavně na naší psychiku a obecně na naše tělo. Proto se hudba používá i při cvičení, nebo meditaci. Dodává nám energii a při výběru dobré hudby nás může skvěle zrelaxovat.

Na to jak působí hudba na člověka vzniklo spoustu studií. Například se zjistilo, že když vrcholový sportovec poslouchal při tréninku rychlou hudbu, tak podal mnohem lepší výkon, což je pro každého vrcholového sportovce směrodatné. Hudba je prospěšná nejen pro sportovce, ale také pro sázkaře a automatové hráče. Proto tedy slyšíte v hernách hodně hudbu. Hudba se také používá v online hraní automatů i počítačových her. Důvod to má takový, že hráč více hraje, nebo sází v online sázkovkách. Pokud i ty jsi vášnivý hráč, tak hraj automaty na hrajautomatyonline.cz a zvol si správnou hudbu.

Dobré prostředí a správně zvolená hudba může mít vliv na efektivitu práce, ale i cvičení. Takže pokud pracujete třeba na počítači, pusťte si nějakou hudbu, která vám třeba pomůže k lepší soustředěnosti a efektivitě práce. Ale pokud vás hudba při práci spíše ruší, tak si jí pusťte alespoň ve volném čase, takže třeba při cvičení, nebo jen při procházce. Proto je hudba všude. V obchodech je proto, aby lidé nakupovali a dostali se do takové nákupní euforie. V casinech hraje hudba, aby lidé více hráli a při cvičení to prostě jen uvolní mysl a tělo se zrelaxuje. Ale samozřejmě platí to, že je tohle všechno hrozně individuální a né na každoho to takhle působí. Některé sportovce může muzika rušit, takže jí nepoužívají při trénincích a důležitých výkonech. Sice odborníci říkají, že s hudbou se může zvýšit váš výkon o několik procent, protože vás nabije pozitivní energií, takže sníží vaši únavu na minimum. Rozhodně to nechodí tak, že zapnete jakoukoliv hudbu a očekáváte výsledek. Například při relaxaci, odpočinku si nemůžete pustit rychlou a energickou hudbu. Pro odpočinkové chvíle je vhodnější pomalá hudba, například pouze v podobě šumění moře a bez lidského hlasu. Ale pro běh a různé sporty je lepší něco živějšího. Stejně jak je tomu při rychlé a energické hudbě, která je například na diskotékách. Tento styl hudby vás nabudí a dodá energii, takže zanete tancovat, popíjet alkohol a zase se dostáváme k výhodám z marketingového hlediska. Kde ale toto nelze uplatnit jsou aktivity, které vyžadují naprostý klid a ticho. Například při čtení bývá hudba velmi rušivá, nebo při logických deskových hrách. Ale opět se dostáváme k tomu, že každý z nás to vnímá jinak a reaguje na okolní podněty při nějaké činnosti jinak. Vyzkoušejte tady tyto zmíněné metody a uvidíte pokud to pro vás bude mít pozitivní výsledky nebo spíše negativní. Třeba budete mile překvapeni a dosáhnete tak lepších výsledků a to jak ve sportu, tak i v pracovním životě, nebo se prostě jen dobře zrelaxujete při pomalé hudbě.