Je až neskutečné kolik věcí se může skrývat v písních. Ve většině písních je text o životě, lásce, o penězích, ale také o hazardu a hraní nebo sázení. Svět hudby získal úplně jiný rozměr a texty top písní jsou plné různých témat. Někoho by ani nenapadlo, že někdo napíše text pro píseň o hazardu. Je spoustu druhů písní které ovlivňují věci. Hudba má také hodně kladů pro marketing. Uplatňuje se například v nákupních centrech, aby lidé více nakupovali. A samozřejmě nesmí hudba chybět ani v počítačových hrách. Prostě všude kolem nás je hudba a nás nějakým způsobem ovlivňuje. Hudba je třeba skvělá na doplnění energie a nebo naopak pomalá hudba je skvělá pro relaxaci.

Co se týče hazardu, tak je existují i písně, které mají text o hazardu, hraní, sázení a obecně o téhle tématice. Lidí raději vymýšlejí skladby, které podpoří hráče utratit v kasinu co nejvíce peněz. Naštěstí existují i online automaty a ruleta, takže si můžete zvolit jestli chcete hudbu poslouchat nebo ne. Pokud jste vášnivý hráč a sázkař, tak vyzkoušej  točení zdarma a zvol si jestli u toho budeš nebo nebudeš poslouchat hudbu.

První takovou hodně známou písní je Poker Face od americké zpěvačky Lady Gaga. určitě všichni dobře znáte tuto zpěvačku, která je tak šílená, že nikoho nemůže překvapit, že právě ona nazpívala píseň s touhle tématikou. Už podle názvu je jasné, že jde z hazardu o Poker, který je pak vidět i v samotném klipu. Představuje tam život plný luxusu, peněz, párty. Mnohem starší skladbu o hazardu představuje The Animals s písní House of the Rising Sun. je to krásná skladba, která vypráví o hazardním hráči, který byl z New Orleans. Dnešní generace možná tuto skladbu znát nebude, ale starší na ni určitě vzpomínají v dobrém. Tyto skladby už se většinou nikde moc nepouštějí. Většinou slyšíme nové hity a nebo pouze melodické písně bez textu. Jak už bylo zmíněno, tak jelikož nás hudba tolik ovlivňuje, tak posloucháme už jiné kladby než tady tuto. Svět hazardu se stále zdokonaluje a nikdo nemá už moc potřebu psát texty pro skladby o hazardu. V podání českého zpěváka Petra Spáleného si můžete poslechnout skladbu Hráč z roku 1979. Už dle názvu je zřejmé, že jde opět o hazard. Tato písnička je velmi známá a to i přes to jak je stará. Je opravdu hezká a to přes to, že je o hazardu. Většinou je s touhle tématikou nejvíce zahraničních interpretů, ale i český zpěvák hezky zazpíval tuto skladbu o chytrém hráči.

Další starší skladbou je píseň Viva Las Vegas od skupiny ZZ Top. je to píseň z roku 1964. Tady je alespoň vidět jak dlouho je hazard ve světě. Píseň je rychlá a energická a samozřejmě opět o hazardu. I klip tomu napovídá. Opět je videoklip plný heren z Las Vegas. Je zřejmé, že už tehdy se v tom točili velké peníze. I zpěvák Bruce Springsteen nazpíval píseň o hazardu a to Roll of the Dice. Jedná se o milostný příběh, který se lehce propojuje s hazardem a to konkrétně s hraním kostek. Co se týče modernějších písní a interpretů, tak jde například o zpěvačku Rihannu s písní Russian Roulette. Tato píseň má s klasickou ruletou opravdu hodně společného, takže je dobré tuto skladbu zmínit. Tuto zpěvačku určitě dobře znát. A je spoustu dalších interpretů, kteří vytvořili skladbu s touto tématikou.