Všichni se ve svém volném čase rádi nějakým způsobem rozptýlíme, ať už je to prostřednictvím koukání na seriály, sportu, trávení času s přáteli, gamblingu s Kasino Bonusový Kód, anebo hudbou. A pro ty, kteří v již přes rok trvající pandemii většinu svého času tráví doma, to platí dvojnásob. Pokud spíše preferujete poslední zmíněná aktivita, tak jste na správném místě. Vás můžeme seznámit s aplikacemi, které se hodí každému milovníkovi hudby – každý si v nějaké aplikaci jistě něco najde.

YouTube

Tenhle článek bychom nemohli bez čistého svědomí zveřejnit, pokud bychom pro začátek nezačali s několika nejznámějšími aplikacemi – tou první z nich je YouTube. YouTube obsahuje téměř každou skladbu, která kdy byla vytvořena, a právě proto od nás získala tato aplikace první místo. 

Spotify

Na druhém místě máme Spotify – ta druhá nejznámější hudební aplikace. Jedním z největších kladů Spotify je to, že můžete hudbu poslouchat i na pozadí – což sice s YouTube můžete taky, ale musíte si za to připlatit. Na druhou stranu je se Spotify problém, že občas nenajdete nějakou skladbu, kterou chcete poslouchat – u mainstreamových skladeb k tomuto nešvaru samozřejmě nedochází, ale každému z nás se už určitě  párkrát stalo, že jsme na Spotify nějakou konkrétní skladbu nenašli – což se u YouTube může stát taky, ale tím, že se tam smí nahrávat i jiný obsah, tak se tam nějaká konkrétní hudba – která zatím nikde není k mání – dostane alespoň neoficiálně. Na druhou stranu ale také rychle bývají takové počiny YouTubem smazány, z důvodu vlastnických práv.

Music Speed Changer

Třetí místo si zaslouží MSC. Tato aplikace je dostupná téměř na všech platformách, a brzy by měla být nově dostupná též pro uživatele iOS. Za nás je tato aplikace nejlepším hudebním přehrávačem – má mnoho užitečných funkcí, které většina hudebních přehrávačů postrádá – zpomalení/zrychlení tempa, střih skladeb a změna tónu. Aplikaci samozřejmě nechybí základní funkce, jako třeba tvorba playlistů, a poslouchání hudby ve smyčce. Posledním bodem, který bychom chtěli zmínit, je pěkné, a hlavně jednoduše ovladatelné rozhraní.

Perfect Ear

Pokud spíše rádi hudbu skládáte, anebo byste se ji chtěli naučit skládat, tak pro Vás máme pár dalších aplikací, které jistě uvítáte. První z nich je Perfect Ear – aplikace se hodí jak pro začátečníky – které provede teoretickými a praktickými znalostmi ze světa hudby  – tak i pro pokročilé, kteří si potřebují své zapomenuté znalosti zopakovat, potažmo se přiučit něčemu novému. Ať už se chcete naučit hrát na kterýkoliv nástroj, tak tato aplikace by měla být ta první, kterou si stáhnete.

Hudební teorie je sice pro většinu lidí nudná, ale je to něco, čím by se prakticky mělo začínat – v budoucnu za to budete rádi. 

Clefs

Poslední aplikaci, kterou bychom chtěli zmínit, je Clefs. Jednou z dalších základních dovedností, kterou budete muset znát při hraní na kterýkoliv nástroj, je umění číst notový zápis. Drobnou nevýhodou této aplikace je to, že není zdarma – vyzkoušet si můžete pár drillů z několika módů, ale ty zbylé si bohužel budete muset koupit. Naštěstí je v případě této aplikace poměr ceny a výkonu skvělý – za 55 korun se Vám otevře přes 200 dalších cvičení, a aplikace je navíc pro Vás schopná vygenerovat cvičení šitá na míru, abyste si mohli procvičit svá slabá místa.